החיים, מתכונים ומה שבינהם.

איך להכין ולשמר תירס כמו של קופסאות שימורים

אחד המאכלים שכל הילדים אוהבים לאכול ומשמש לא מעט לבישול (בעיקר במרקים ומוקפצים) או סתם כשאין כח להכין ארוחת ערב או צהרים זה תירס מקופסת שימורים. מה שרבים לא יודעים זה שבעזרת טריק קטן אפשר להכין בבית תירס ממש כמו בקופסת שימורים. אם שומרים את התירס בצנצנות מעוקרות הוא גם ישמר לכם חודשים ארוכים ללא קירור ותמיד יהיה תירס זמין לשלל מאכלים.

איך לבשל תירס כמו של שימורים

אם אתם הולכים להכין את התירס הזה, אני ממליץ להכין כמות גדולה כי אחרי הבישול והסרת הקלח, יהיה לכם הרבה מקום בסיר לבשל הרבה תירס ואפשר לשמור אותו עם הנוזלים בצנצנות מעוקרות. הייתרון של הכנת כזה תירס בבית זה שאפשר גם לשלוט בכמות הסוכר ואפילו אפשר להכין אותו עם סוכרזית (לא לבשל את הסוכרזית! רק ממיסים במים ומוסיפים בסוף הבישול).

הפרדת הקלח

את הגרעינים אפשר להפריד מהקלח לפני או אחרי הבישול. אם יש לכם סיר ענק, אני ממליץ לעשות את הבישול הראשוני עם הקלח ואחרי זה הרבה יותר קל להפריד את הגרעינים מהקלח בעזרת סכין חדה או אם אתם קונים גדאג'טים מיותרים למטבח וקניתם כזה מסיר גרעיני תירס, זה הזמן להשתמש בחפץ המיותר הזה.

על כל קלח תירס נוסיף 2 כוסות מים וכף חומץ שיעזור בזמן הבישול לרכך את הקליפה וככה יתקבל תירס ממש ממש רך. החומץ כמעט ואינו מורגש ואני משתמש בחומץ הכי פשוט שיש. זה לא התבשיל ששווה להשקיע בו בחומץ איכותי.

אם אין לכם חומץ, אפשר לשים כפית של סודה לשתייה על כל 2 ליטר מים, רק במקרה הזה, בזמן הבישול התירס ייצור מעט קצף שאותו נקפה עם מצקת או כף גדולה בזמן הבישול על מנת לשמור על צלילות נוזל השימור.

בישול התירס
בישול התירס

הטריק השני לתירס, זה בישול שלו במים רותחים ולא לתת למים לרתוח תוך כדי הבישול. ניקח סיר גדול עם מים ונביא אותם לרתיחה. כאשר המים רותחים ניקח את סיר התירס (לא משנה עם הסרתם את הגרעינים לפני הבישול או אחרי) ונכסה את התירס המים רותחים לפי כמות התירסים (2 כוסות לקלח).

על כל 2 כוסות מים רותחים נוסיף כף חומץ (או כפית סודה לשתייה על ליטר מים), 4 כפות סוכר וכף סירופ תירס.

אם אתם רוצים לקבל תירס משומר צבעוני, אפשר להוסיף כמה טיפות של צבע מאכל. בפעם הראשונה שהכנתי תירס אדום, הילדים ממש נגנבו וקצת חששו לאכול, אבל הטעם הוא אותו הטעם.

את התירס נבשל 12 דקות בדיוק ומיד לאחר הבישול נסנן את התירס ונעביר אותו למי קרח. את נוזלי הבישול יש לסנן לתוך סיר מאחר והם ישמשו אותנו לשימור התירס בתוך צנצות מעוקרות.

תירס משומר ביתי
תירס משומר ביתי
תירס משומר ביתי

לאחר שהכל התקרר, נזרוק לפח ונפתח קופסת שימורים 🙂

1 באפריל שמח לכולם! (אתם מבינים נכון?)

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: