החיים, מתכונים ומה שבינהם​
בלוג המתכונים של טל סורסקי​

ריבת לימונים ננסיים ממכרת

ריבת לימונים ננסיים זאת אחת הריבות עם היחס השקעה / תמורה הנמוך ביותר. אחת הריבות הטובות שיצא לי להכין לאחרונה, אם כי, ההשקעה הנדרשת להכנת הריבה, בהחלט מרובה. אל תתנו לזה להפחיד אתכם. כי התוצאה בהחלט שווה ומצדיקה את המאצץ. אבל נתחיל בתחלה.

יש חוק בלתי כתוב אצלינו בישוב, שכל מי שיש לו עצי פרי עם כמויות גדולות של פרי, מוזמן תמיד להביא לי את הפירות (כן, אני גם מוכן לבוא לקטוף) ובתמורה, חלק מהתוצרת תוחזרת חזרה לבעליה בצורת ריבה / עוגה / חמוצים או כל שיטת הכנה אחרת, בהתאם לפרי. ככה היה גם עם ריבת אגסים ווניל מושלמת לאגירת טעמי האביב למשך כל השנה שהכנתי לפני מספר שנים.

ריבת לימונים ננסיים
הכנות לקראת הכנת ריבת לימונים ננסיים

עכשיו זאת עונת הלימונים הננסיים שחוץ מריבת לימונים ננסיים, אפשר להכין מהם גם לימונים כבושים (כרגע בצנצנת) ואם יש לגם גישה לעץ עם לימונים, זה הזמן לפשוט עליו ולהכין ריבה ולימונים ננסיים כבושים.

העבודה בהכנת הריבה היא בגלעון הלימונים. בד״כ הלימונים הננסים קטנים ומלאים בגרעינים. נחצה את הלימונים לאורכם ובעזרת סכין, ניפטר מהחרצנים, אך נשמור אותם בכלי. הם מלאים פקטין, אותו חומר שיעזור לנו להקריש את הריבה. את חצאי הלימונים ללא החרצנים, נפרוס לרצועות דקות.

אני נשברתי אחרי 300 גרם (נטו) של לימונים פרוסים. מכניסים את הלימונים לסיר בעל תחתית עבה, מכסים במים ומביאים לרתיחה. אל תוותרו על השלב הזה כי תפקידו להוציא את המרירות מהלימונים. נסנן את הלימונים וניפטר מהמים.

ריבת לימונים ננסיים
ריבת לימונים ננסיים

בשלב זה, נוסיף לסיר עוד כוס של מיץ לימון יחד עם כוס וחצי סוכר (300 גרם) ונתחיל לבשל את הריבה.

זוכרים את החרצנים? הכניסו אותם לתוך חתיכה קטנה של בד גזה, קישרו היטב והכניסו לסיר.

נבשל את הריבה כחצי שעה ולאחר כחצי שעה, נעשה את מבחן הצלחת: כבו את הסיר, הניחו כף גדושה של ריבה על צלחת שהכנסתם מבעוד מועד לפריזר והמתינו 5 דקות. לאחר 5 דקות, העבירו את האצבע דרך הריבה ובידקו מה קורה לשביל שנוצר. אם השביל נסדר מיד, סימן שהריבה דלילה מידי ויש להמשיך לבשל אותה. אם השביל נשאר פתוח, סימן שהריבה מוכנה.

כאשר הריבה מוכנה, נעביר אותה לצנצנת מעוקרת ונסגור.

ריבת לימונים ננסיים
ריבת לימונים ננסיים
ריבת לימונים ננסיים

ריבת לימונים ננסיים

הדפסת המתכון
מנה: שימורים ורטבים
סוג מטבח: ישראלי, כשר לפסח, נטול גלוטן, צימחוני
זמן הכנה ואירגון: 20 minutes
זמן בישול / אפייה: 30 minutes
Total Time 50 minutes
כמות מנות: 2 צנצנות

מצרכים:

  • 600 גרם לימונים ננסיים
  • 400 גרם סוכר
  • 1 כוס מיץ לימון

הערות:

  1. על מנת לבדוק אם הריבה מוכנה, לכבות את האש ולהעביר מעט ריבה לצלחת קפואה. לאחר מספר דקות לעביר אצבע דרך והריבה ולראות שיש קרישה. אם השביל נסגר מידי להמשיך לבשל עד מספר דקות ולבדוק שוב.

6 תגובות

  1. מתכון מוצלח מאוד. עשיתי בידיוק לפי ההוראות שלך -500 גרי לימונים ננסים + 500 סוכ. יצא לי שתי ציצנות ריבה תעים מאוד, עם מרקם מושלם – תודה רבה רבה

השאר תגובה