החיים, מתכונים ומה שבינהם.

קליפות תפוזים מסוכרות – שביל קליפות התפוזים (או למה שולחים ילדים לגן #2)

טוב, אז אחרי החלה שאני גוזל מהבן שלי כל יום שישי, עכשיו הגיע תורן של קליפות התפוזים המסוכרות. עוד מעדן (שכמעט) רק הורים לילדים בגני הילדים זוכים לאכול בעונה זאת של השנה. אל תדאגו. אני אכין לכם מיץ "ענבים" מצימוקים לקראת פסח. גם לי יש את הגבולות שלי (שבהרבה מקרים הם מאוד נמוכים ועכשיו, בתקופת המבחנים נהנתי אפילו משקית איטריות עם מונוסודיום גלוטמט אבקה בטעם עוף.)

אז אחרי שהשבוע ראיתי בפייסבוק בדף של מישהי תמונה של קליפות תפוזים מסוכרות מתייבשות להן לאחר הבישול לא עברו יותר מחמש דקות ובתיבת המסרים שלי התקבל המתכון מאשפית הקונפיסרי – אלזי רפופורט. לפני שאני אמשיך במתכון – אם טרם התוודעתם למוצרים המדהימים שאלזי מכירה, אני מוכן שתפסיקו לקרוא את הפוסט הזה ולכו לאתר שלה להזמין ממנה מרמלדות. הכי טעימות שיש בעולם. אם לא יהיה לכם טעים – החזר כספי עליי! נו טוב, לא באמת. אבל אני מבטיח שלא תתאכזבו.

עוד מילה אחת לפני שמתחילים. תשתדלו למצוא תפוזים אורגניים או תפוזים שלא עברו דינוג (ציפוי בדונג). אתם אוכלים את הקליפות האלה.

נתחיל עם קילוף 8-9 תפוזים, בשלים, בעלי קליפה חלקה, ללא פגמים ולא כתמים. על מנת שהקליפה תרד בצורה חלקה ולא תיקרע במהלך הקילוף, הסירו תחילה את הראש של התפוז ובסיסו ואז חירצו 5-6 פסים לאורכו של התפוז. הקליפות ירדו בקלות.

לאחר קילוף הקליפות, פירסו את הקליפות לאורכן לרצועות בעובי של בערך חצי ס"מ. אם אתם ממש רוצים להשקיע (ואתם רוצים להשקיע) בעזרת סכין חדה, הסירו גם את הציפה הלבנה מקליפת התפוז והישארו בעיקר עם קליפה. תהליך זה חשוב אם קליפות התפוזים עבות.

בסיום התהליך אתם צריכים להישאר עם חצי ק"ג נטו של קליפות תפוזים.

הכניסו את קליפות התפוזים לסיר גדול מלא מים. כסו את הקליפות בצלחת והניחו על הצלחת משקולת. לכו לשתות כוס קפה, לאכול ארוחת צהרים, לנוח וחיזרו אחרי 4 שעות על מנת לחליף את המים. כן. הנוזל הצהבהב הזה שאתם שופכים מהסיר היה פעם מים נקיים ועכשיו חלק גדול מהמרירות יוצא. התפוזים עכשיו הרבה יותר מאושרים.

עוד 4 שעות הם יהיו עוד יותר מאושרים וגם 4 שעות אחרי. יש לחזור על התהליך 24 שעות.

טוב, זה לא ממש אנטיביוטיקה ולא צריך לקום בלילה כל ארבע שעות על מנת להחליף את המים. פשוט תדאגו לפני השנה להחליף את המים ועל הבוקר.

אז אחרי שחלפו להן 24 שעות, נחליף שוב את המים ונביא את קליפות התפוזים לרתיחה עדינה של חצי שעה. שיסבלו עוד קצת. נסנן היטב ונשמור את הקליפות בצד.

בתוך הסיר נביא לרתיחה חצי ק"ג סוכר יחד עם חצי ליטר מים ומיץ מחצי לימון ונבשל עד לרתיחה של הסירופ והמסתו של כל הסוכר. נעביר את הקליפות חזרה לסיר ונערבב היטב שכל הקליפות ישחו להן בסירופ.

עכשיו נעביר את הסיר ללהבה בינונית – נמוכה ונבשל את הקליפות כשעה, תוך ערבוב מידי פעם והקפדה שכל הקליפות ישחו להן בסירופ (אתם מוזמנים לטעום ממנו – סירופ סוכר תפוזי).

לאחר הבישול נסנן את הקליפות מהסירופ ונעביר לייבוש.

אם אתם רוצים, זה הזמן לטבול את הקליפות בסוכר ולגלגן עד שכולן יצופו בשכבה דקה של סוכר דביק וטעים. אם אתם רוצים אפשר גם לטבול בשוקולד. במקרה הזה לא לגלגל בסוכר

מגלגים בסוכר

ומשאירים ליבוש.

קליפות תפוזים מסוכרות

את הקליפות יש לשמור בכלי אטום, רצוי במקום חשוך אך לא במקרר. אפשר להוסיף את הסירופ שנשאר לקליפות.

תודה ענקית לאלזי על המתכון!

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: