החיים, מתכונים ומה שבינהם.

עוד שימוש אחד לפסיפלורה – קארד פסיפלורה

אחרי שמפו בריח פסיפלורה, חומר לניקוי ריצפה בריח פסיפלורה, מיצי פסיפלורה, מעדני פסיפלורה ומרכך כביסה בריח פסיפלורה – מצאתי עוד שימוש לפרי הטעים הזה, ואני רק מקווה שהחברה האלה, לא ירדפו אותי עכשיו. אחרי הקארד לימון המעולה, שנחל הצלחה מסחררת, חשבתי לנסות להכין את הקארד על בסיס פסיפלורה במקום הלימון והשבוע אף הוצאתי את תוכניתי לפועל.

כמו שחשבתי – התוצאה היתה מעולה ולטעמי אף יוצר מוצלחת מקארד הלימון (המעולה בפני עצמו). כניסיון ראשון (בהחלט לא אחרון) הכנתי חצי כמות, שהספיקה לשתי צינצנות ריבה סטנדרטיות.

עבור חצי כוס מיץ פסיפלורה, השתמשתי בעשר פסיפלורות גדולות. לאחר פתיחתן, יש לרוקן את התוכן לתוך מסננת דקה, ובעזרת כפית, לערבב את הפרי בתנועות דחיפה אל דופן המסננת.

לאחר מילוי חצי כוס מיץ, נעביר גם ארבע כפיות של גרעינים לכוס המיץ. במידה ואתם רוצים לחסוך בריקון הפרי,ניתן לקנות בחנויות המתמחות פרי קפוא ומסונן.

בסיר בעל תחתית עבה, נתחיל לבשל את מיץ הפסיפלורה, יחד עם שתי בייצים ומאה שבעים וחמש גרם סוכר. במקרה הזה, חשוב מאוד לבחור בסיר טוב, בעת תחתית עבה, אשר תהיה בעלת פיזור חום טוב, אשר ימנע מהבייצים מלהפוך לחביתה. חשוב מאוד לערבב את התערובת כל הזמן בעזרת מטרפה או כף עץ.

לאחר חמש דקות של בישול על להבה בינונית, נוסיף שבעים וחמש גרם של קוביות חמאה, בטמפרטורת החדש ונערבב היטב עד שכל החמאה תיבלע. נמשיך לבשל עוד כדקה – שתיים ונכבה את האש.

את הקארד החם, נעביר לצינצנות מעוקרות היטב, נסגור ונשמור במהופך עד לצינון הקארד. כאשר הקארד מתקרר, נעביר למקרר.

הקארד ישמר במקרר (אם…) במשך שלושה שבועות. מניסיון מוצלח עם הקארד לימון – הקארד שורד יפה מאוד הקפאה והפשרה.

עוד על עיקור צנצנות אפשר לקרוא פה או פה.

קארד פסיפלורה

קארד פסיפלורה

מצרכים:

  • 0.5 כוס מיץ פסיפלורה
  • 4 כפות גרעיני פסיפלורה
  • 2 יחידות ביצים
  • 175 גרם סוכר
  • 75 גרם חמאה חתוכה לקוביות בטמפרטורת החדר

אופן ההכנה:

בסיר בעל תחתית עבה, מבשלים במשך חמש דקות, על להבה בינונית את כל החומרים למעט החמאה.

  • מערבבים היטב את התערובת כל זמן הבישול.
  • להוסיף את החמאה ולערבב היטב עד שכל החמאה נבלעת בקארד.
  • מעבירים לצינצנות מעוקרות ושומרים בקירור.
הדפסת המתכון

השאר תגובה