החיים, מתכונים ומה שבינהם​
בלוג המתכונים של טל סורסקי​

פסטה ברוטב שמנת, רוקפור ואגוזי לוז

אני מאוד אוהב פסטה. הפשטות הזאת של הבצק, שמקבל אליו כל רוטב שרק אפשר לחשוב עליו הופכת את הפסטה לאחד המאכלים האולטימטבים. פסטה אפשר להכין במספר דקות, הזמן הלוקח לפסטה להתבשל כשתוך כדי בישול הפסטה, הרוטב מתבשל לו. פסטה עם שמנת זה כבר סיפור אחר… למרות שאני לא מחסידי רטבי השמנת למינהם, הרוטב הזה כבר מתנגן לי בראש כמה זמן, וסוף סוף יום חופשי אחד (לא ממש חופשי, אבל יום שיש בו זמן לבשל צהרים) איפשר לי להוציא את המתכון הזה מהתכנון אל הפועל.
נתחיל בהכנת אגוזי הלוז, למרות שאין יותר מדי מה להכין. נכניס שתי כפות אגוזי לוז, לא קלויים ולא מומלחים למיקרוגל למשך שבע דקות על העוצמה הכי חזקה.  לאחר שהאגוזים יצטננו מעט, נקלף אותם על ידי שיפשוף האגוזים בין הידים. את האגוזים נקצוץ דק מאוד בסכין או במעבד מזון.

נתחיל בבישול הפסטה. בסיר גדול, מרתיחים הרבה מים. הפסטה לא אוהבת שצפוץ לה. כאשר המים רותחים, מוסיפים כף מלח ואת הפסטה. אני מחשב כמות של כוס וחצי פסטה כמנה עיקרית. במידה ויש עוד אוכל, אפשר להסתפק בכוס אחת.

בזמן שהפסטה מתבשלת לה, נכין את הרוטב (הכמויות לאדם): בסיר קטן, נבשל שליש כוס שמנת עם עשרים גרם של גבינת רוקפור מפוררת (עם מזלג) ונבשל על אש בינונית עד אשר גבינת הרוקפור נמסה בשמנת. נתבל במעט פלפל שחור, מלח ומעט אגוז מוסקט.


לאחר שהרוטב מוכן והפסטה סיימה את הבישול, נסנן את הפסטה ממי הבישול ונשדך את הפסטה עם הרוטב.
נפזר את אגוזי הלוז הטחונים ונגרד מעט גבינת פרמז'ן.

בתאבון.

השאר תגובה