החיים, מתכונים ומה שבינהם.

עוף בלימון

מהיום שעברנו לגור בביתנו הנוכחי, אני זומם על עץ הלימון של השכנים. עץ עמוס בלימונים בשרניים אשר כורע תחת עומס הפרי. השבוע, השכנה נכנסה והציע מלימוניה, כל עוד אקטוף את הפירות הגבוהים. היא בתמורה, קיבלה קארד לימון, ואני קיבלתי גישה חופשית, לעץ עמוס לימונים. עסקה משתלמת!
היום לארוחת צהרים, החלטתי לנסות לשחזר את הרוטב של העוף בלימון של מסעדת ג'ירף ואני מוכרח לציין, שאמנם זה לא יצא אחד לאחד, אבל עדיין, הרוטב שהתקבל בהחלט ענה על הציפיות והתלווה נהדר לחזה עוף ולאורז.

אז להכנת הרוטב, נסחוט לימון גדול או שניים קטנים. סה"כ צריכים בערך שליש כוס מיץ לימון. נשלים מים עד למילוי הכוס ונעביר לקערה קטנה, שלה נוסיף שתי כפות רוטב סויה ועוד שתי כפות גדושות סוכר חום (לא לדאוג, הרוטב לא יוצא מתוק). בנוסף ניקח גזר בינוני ונחתוך אותו לרצועות דקות.

ניקח גם שלושה בצלים ירוקים ונפרוס את החלק הלבן, עד תחילת העלים לפרוסות דקות, שגם אותן נוסיף לקערה עם הרוטב.


כעת, נחמם מחבת גדולה וכאשר המחבת חמה, נוסיף מעט שמן ונניח את חזה העוף על המחבת ונטגן את החזה כדקה מכל צד. נסיר את החזה (כן, אני יודע שהוא עדין לא מוכן), נימזוג את כל חומרי הרוטב למחבת ונערבב היטב. בזמן שהרוטב מתבשל לו, נעשה שני דברים: ראשית, נערבב כפית גדושה של קורנפלור עם מעט מאוד מים עד שכל הקורנפלור יומס במים ונוסיף את הקורנפלור למחבת, תוך כדי ערבוב עדין. שנית, נפרוס את חזה העוף לרצועות של בערך שני ס"מ. נטעם את הרוטב ונתקן תיבול (זה הזמן להוסיף עוד סוכר במידה והרוטב יותר מדי לימוני לטעמכם) ונחזיר את רצועות החזה עוף למחבת.

נשטח את החזה העוף, כך שכולו יתבשל בתוך הרוטב ונמשיך את הבישול עד שכל החזה מקבל צבע לבן מבנים, תוך כדי הפיכת החזה מדי פעם, על מנת שהרוטב יצפה את החזה באחידות.

בתאבון

 

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: