החיים, מתכונים ומה שבינהם.

נקניקיות – לא מה שאתם חושבים – Helga Wurst

אחד הדברים הראשונים שעולה לאנשים בראש כשהם חושבים על נקנקיות, ובצדק רב, זה שאריות בשר, חומרים כימיקלים, שאריות של נוצות וכל שאר השאריות שנשארו לאחר עיבוד על הבשר. אתמול הזדמן לי לאכול את הדבר האמיתי. 100% בשר. בלי תוספות מיותרות, בלי טריקים להוספת נפח. פשוט נקנקיות.
עם דובי יצא לי לעבוד לפני עשור בערך. שנינו עבדנו באותה חברת ההייטק וכבר אז ידעתי שיש לו תחביב של הכנת נקנקיות בבית (וכמו שהוא אומר היום – הכנת נקנקיות בבית בלי ציוד מתאים זה כמו להכין קבב עטוף בשרוול). לאחר ששנינו הפסקנו לעבוד באותו המקום הקשר נותק וחודש לפני זמן לא רב, לאחר שדובי הפך להיות שכן והצפין לכפר ברוך.
כאשר שמעתי שדובי כבר לא איש הייטק, אלא משקיע את כל זמנו (והונו) בהכנת נקניקיות פרימיום, החלטתי לבוא לביקור, לראות איך מכינים נקנקיות (אמיתיות) ולא פחות חשוב – לטעום (ולהזמין ליום העצמאות).

במהלך מסעותיו התכופים לאירופה, ובעיקר לגרמניה, אוסטריה, צ'כיה, הונגריה, נחשף דובי לעולם המופלא של נקניקיות ונקניקים איכותים בעשייה בייתית, המיוצרים על פי מתכונים ביתיים הנלחשים מפה לאוזן לפי שיטות הנהוגות כבר מאות רבות של שנים, ללא התערבות של חומרים משמרים, כימיקלים או תוספות מלאכותיות – מה שמבטיח מוצר שכולל בשר, ובשר איכותי בלבד.

כחובב בשר ידוע, דובי לקח על עצמו שליחות אישית ומקצועית להביא לארץ את בשורת הנקניקיות והנקניקים הביתיים – אלו העשויים בעבודת יד קפדנית ואיכותית, לפי מתכונים אירופאיים עתיקים העוברים מדור לדור כבר מאות שנים, ללא חומרי טעם וריח, ללא חומרים משמרים ומיני כימיקלים – בקיצור – מוצרי בשר איכותיים שדובי שמח לתת לילדיו לאכול בכל הזדמנות.

תוך כדי הכנת הנקניקיות, דובי סיפר שבמהלך מסעותיו העסקיים לאירופה, הוא נהג להישאר במהלך סופי השבוע ולעבוד כשוליה אצל יצרן נקניקים, כך למד וצבר את הידע הרב בו הוא מחזיק כיום.

את תערובות הבשר עם התיבול הסודי דובי כבר הכין מראש, בתהליך מיוחד אשר נותן לנקניקיה את המרקם החלק שלה.   תערובת הבשר הוכנסה לתוך מכשיר מיוחד למילוי נקנקיות שהוא למעשה בוכנה ענקית שבלחיצת דוושה מוציאה את הנקניק דרך השרוול שעוטף את הבשר.
הנה, לוחצים על הדוושה ומתחיל לצאת הבשר.

ויוצא
ויוצא

עכשיו מתחילים למדוד את האורך הרצוי של הנקנקיות ולקשור אותן בצורה שטרם הצלחתי להבין…


לאחר הכנת הנקנקיות, השלב הבא היה לקחת אותן למתקן העישון (תלוי בסוג הנקניקיה) שם נתלו הנקנקיות בתוך המעשנת

זהו. עכשיו רק נותר להכניס שבבי עץ ולהדליקם


זהו.
עכשיו רק נותר לתת לנקנקיות לשאוף מעט עשן ולהתבשל.
דובי מכין מגוון רחב מאוד של נקנקיות. אישית הכי אהבתי את הצ'וריסוס והמרגז. הצ'וריסוס היו הטעימות ביותר שאכלתי. התיבלון מאוד מאוד מדיוק וטעים. גם המרגז היו מעולות ומי שיחגוג איתי את יום העצמאות יזכה גם לטעום מהנקנקיות הללו.
עוד לפני שהספיק דובי לפרסם את העסק – הלגה וורסט – Helga Wurst, הופתע דובי לקבל טלפונים מלקוחות ששמעו מחבריהם על הנקניקיות המדהימות שלו, וביקשו לרכוש ישירות את המוצרים.
לדברי דובי: "מסתבר שיש בארץ קהל רחב של חובבי נקניקים ונקניקיות שמעוניינים ליהנות ממוצרי בשר איכותים וביתיים ללא מגע יד מכונה וללא כימיקלים מיותרים" או במילים אחרות, כפי שדובי אוהב לומר – "תנו לבשר לדבר, כל היתר זה סלט אחד גדול.."
לרגל תחילת עונת הקיץ, המנגלים והפיקניקים, מומלץ להצטייד בהרבה נקניקיות ממגוון הנקניקיות הרחב של דובי.
כדי ליהנות מהנקניקיות ומוצרי הבשר של Helga Wurst – ניתן ליצור קשר עם דובי בטלפון: 0545724878

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: