החיים, מתכונים ומה שבינהם.

מתכון של לבנה ביתית משני מצרכים בלבד שאחריו תפסיקו לקנות לבנה

יש מוצרים שאני לא מצליח להבין למה אנשים טורחים לקנות בכלל ולשלם הרבה יותר כסף. לבנה ביתית זאת דוגמא מצויינת. קונים יוגורט, מוסיפים מלח ושלום על ישראל. רוצים לבנה מחלב כבשים? תקנו יוגורט מחלב כבשים. רוצים על בסיס חלב עיזים? תקנו יוגורט מחלב עיזים. אין יותר פשוט מזה.

לבנה ביתית
לבנה ביתית

אז בואו ללמוד כמה זה קל להכין לבנה לבד בבית.

איך מכינים לבנה ביתית משני מצרכים בלבד?

אז כמו שאמרתי, אין יותר מידי עבודה במתכון הזה. אתם רק צריכים לפנות מקום על השיש, בו אפשר להניח קערה עם מסננת. נכון שזה יפה וסקסי לתלות חיתול בד מעל הכיור ולצפות במשך שעות, איך טיפה אחרי טיפה, מטפטפות להן עד שנשאר לו החיתול עם גבינת הלבנה, אבל מאחר ולוקח כמה שעות להכין לבנה, אנחנו לא נתלה את החיתול מעל הכיור.

הכנת לבנה ביתית משני מצרכים בלבד
הכנת לבנה ביתית משני מצרכים בלבד

אז כל מה שצריך זה יוגורט ומלח. מאחר ובמהלך תהליך הכנת הלבנה, רוב הנוזלים הולכים להעלם להם ולטפטף, ניקח חיתול בד נקי או מגבת מטבח דקה, ללא סיבים או אפילו נייר מגבת ונרפד מסננת.

חיתולי בד הכי פשוטים אפשר לקנות בכל סופר פארם או בית מרקחת ואם אתם מכבסים אותם במכונת כביסה (דא!) תנו להם שטיפה טובה עם הרבה מים לפני שאתם מתחילים לעבוד על מנת להיפתר משאריות סבון כביסה שנשארו.

אם אתם עושים שימוש בנייר מגבת, אני לוקח בדרך כלל 2 חתיכות, כל אחת מ-2 קוביות נייר מגבת, מסדר אותם בצורת + ומניח בתוך המסננת. הדבר היחיד שצריך לזכור, במידה ועושים שימוש בנייר מגבת, זה לקלף אותו בזהירות כאשר הלבנה מוכנה על מנת שלא ישארו חתיכות נייר. אמנם הנייר נרטב כהוגן, אבל הוא יורד בקלות כחתיכה אחת ואינו מתפורר.

יוגורט ומלח
יוגורט ומלח

אז בשביל להכין לבנה את גבינת הלבנה ניקח חבילת יוגורט של 1.5 ליטר, נוסיף כף גדושה של מלח (או כף מלח ועוד כפית) ונערבב היטב. מה שהכי נוח לעשות זה לתת עירבוב קל למלח (הכף בכל מקרה לא תגיע לתחתית בקבוק היוגורט) ואז לסגור היטב את הפקק ולנער חזק חזק חזק את היוגורט בזמן שיד אחת כל הזמן מאבטחת את המכסה שלא יפתח.

מוזגים את היוגורט
מוזגים את היוגורט

נניח את המסננת שריפדנו במגבת / חיתול או ניירות מגבת בתוך קערה גדולה, כך שהמסננת לא תיגע בתחית הקערה ויהיה מספיק מקום לכל הנוזלים להיקוות.

נמזוג את היוגורט המומלח לתוך המסננת וסיימנו את העבודה. אם יש לכם חתולה שאוהבת לטייל על השיש, פשוט כסו את הלבנה בעזרת המגבת או צלחת גדולה ותנו לזמן לעשות את שלו.

טיפה ועוד טיפה ועוד מעט יש לבנה ביתית

הכנת לבנה ביתית
הכנת לבנה ביתית

בתחילת התהליך יתחיל זרם מהיר של טפטוף ולאט לאט במקום יוגורט סמיך תיוולד לנו גבינת לבנה ביתית. התהליך יקח כמה שעות טובות ואין צורך להכניס את היוגורט למקרר בזמן שמכינים אותו. כל מה שצריכים לעשות זה מידי פעם לרוקן את הנוזלים שניקווים להם בתחתית הקערה.

שאני מכין לבנה בבית , אני לרוב מתחיל את ההכנה אחרי הצהרים, לפני שאני הולך לישון אני מרוקן את הנוזלים מהקערה ובבוקר יש לבנה מוכנה.

לבנה לאחר צמצום הנוזלים
לבנה לאחר צמצום הנוזלים

מה שיפה בהכנת לבנה ביתית זה שאתם יכולים לשלוט בסמיכות של הלבנה. אוהבים אותה יותר מוצקה וקשה? תשאירו אותו עוד זמן בחיתול. אוהבים אותה רכה יותר? תוציאו אותה אחרי 6-8 שעות. מה שאתם אוהבים.

לבנה ביתית
לבנה ביתית

כאשר הלבנה מוכנה יש להעביר אותה לכלי אטום, למזוג עליה מעט שמן זית טוב ולשמור במקרר.

אם יותם לא גר אצלכם בבית, יש סיכוי שאם תכינו לבנה ביתית היא תישאר במקרר יותר מיומיים.

לבנה ביתית עם זעתר כבוש
לבנה ביתית עם זעתר כבוש
לבנה ביתית
לבנה ביתית

מכמות של ליטר וחצי יוגורט תישאר בערך בין שליש לחצי כמות של לבנה, תלוי כמה סמיך אתם אוהבים את הלבנה וכמה נוזלים ישארו.

לבנה ביתית עם זעתר כבוש

לבנה ביתית

מצרכים:

  • 1.5 ליטר יוגורט לפחות 4.5% שומן
  • 1 כף מלח

אופן ההכנה:

  • לערבב הייטב את היוגורט עם המלח
  • להעביר את היוגורט למסננת מרופדת בחיתול בד, מגבת מטבח נקייה או נייר מגבת.
  • להניח את המסננת מעל קערה, כך שיהיה לנוזלים מקום להיקוות.
  • למזוג את היוגורט לחיתול ולכסות.
  • להמתין 8-12 שעות עד שהלבנה מגיעה למרקם הרצוי.
הדפסת המתכון

מחפשים עוד מטבלים?

ממרח חומוס ביתי

ממרח חומוס ביתי
ממרח חומוס ביתי

תגובה אחת

  1. לטעמי כפית מלח מספיקה. עם כף גדושה של מלח או כמו שכתוב בסיפור עצמו כף ועוד כפית זה מלוח מידי לטעמי.

השאר תגובה