החיים, מתכונים ומה שבינהם.

ארוחת צהרים מהפריזר (נודלס עם שריפס, ערמוני מים ואדממה)

[purerecipe]

את הפוסט הזה אני כותב תוך כדי שינוי סטטוס משמעותי בחיי. אם לא יהיו שינויים של הרגע האחרון (ולא יהיו) ביום חמישי הקרוב אני הולך להגיש את העבודת המחקר שלי במסגרת סיום התואר. כבר שבועיים בערך שאני מסתפק ב-5 שעות שינה בלילה (מזל לשאשתי יש תמונה שלי והיא עדין זוכרת מי אני). למי שלא יודע, בשלוש השנים האחרונות, סיימתי את התואר האקדמי שלי לאחר הפיטורים מהעבודה. תקופה ארוכה מאוד שבמהלכה זכיתי לבלות המון זמן (לפעמים יותר מידי זמן) עם הילדים ולגדל את יותם, שרק נולד כמה חודשים לאחר הפיטורים. אז גם תוך כדי כתיבת עבודה (לא יודע כמה מכם שמו לב לשינויים בעיצוב הבלוג ואפלקציה שנוצרה, אבל זה קשור לעבודת המחקר) צריכים לאכול ומה יותר פשוט מלהוציא כמה מוצרים מהפריזר ותוך 10 דקות לשבת לאכול?

לא יודע למה, אבל מאז שהכנתי את מנת השרימפס האסייתי תמיד יש בפריזר שקית של שרימפס קפוא ומקולף (לא מבושל) לכל צרה שלא תבוא. והיום הצרה באה. הכמויות במנה הן לסועד בודד, אז תרגשו חופשי להכפיל ולשלש כמויות.
אז מה מוציאים מהפריזר:

  • 10 שרימפסים לסועד
  • חצי כוס אדממה קלופה (לכסות במים, להכניס דקה למיקרוגל ולסנן)
  • חצי כוס ערמוני מים

את השרימפס הכי טוב להפשיר בתוך מסננת ואת ערמוני המים אפשר להפשיר תחת זרם מים בתוך מסננת. בנוסף נקצוץ דק מעט ג'ינג'ר טרי (בערך ס"מ – ס"מ וחצי) ונפרוס 2-3 שיני שום. את שיני השום חשוב לא לפרוס דק מידי על מנת שלא ישרפו.
בצל ירוק אחד ניקח ונפרוס את החלק הלבן שלו בצורה אלכסונית.
מוכנים?
אז בואו נתחיל לבשל.

מכירים את "מג'יק"?  שקיות נודלס שלכל שקית מצורפת שקית מונוסודיום גלוטמט? קחו שקית אחת, את האבקה האפורה תזרקו לפח ורק את האיטריות, תטביעו בקערה עם מים רותחים עד לריכוך.
בתוך ווק נחמם שתי כפות שמן קנולה (או שמן צמחי אחר, אבל לא שמן זית) עם 3 טיפות שמן שומשום (זהירות – הוא מאוד שתלטן בטעם. לא לשים יותר מידי). כאשר השמן חם, נוסיף את הבצל, שום, ערמוני המים והג'ינגר ונערבב היטב. לאחר כחצי דקה (שימו לב טוב טוב לשום, שלא ישרף) נוסיף את השרימפס ונתבל ב- 2 כפות סויה, כף מירין, פלפל שחור ומלח.

נערבב היטב כל הזמן עד שהשרימפס ישנו את צבעם מאפרפר מגעיל לורדרד מזמין.

כאשר השרימפסים התקפלו סביב הזנב שלהם ושינו את צבעם (זה יקח 3-4 דקות) נוסיף את הנודלס ואת האדממה ונערבב היטב. אם אתם ממש רוצים להשקיע ואתם לא אוכלים את המנה לבד בחושך, תשקיעו עוד שתי דקות ותסירו את הזנבות של השרימפס לפני ההגשה. הרבה יותר נעים לאכול את המנה בלי להתעסק עם השרימפס תוך כדי.

גזור ושמור

השאר תגובה