החיים, מתכונים ומה שבינהם.

אוגוסט של אפיה – אתגר האפיה של סוגת

מי שעקב אחרי שני הפוסטים הקודמים (לחם שאור ומרק פאפא אל פומדורו) כבר הבין שהשתתפתי בסדנת אפיה אצל ארז קומרובסקי שאורגנה על ידי סוגת לרגל השקת סדרת הקמחים החדשה שלהם (שעליהם אני עוד אכתוב פוסט מסכם, לאחר שרכשתי מספר קמחים ועשיתי מספר ניסויים). ממש לפני סיום האירוע והחזרה להסעה שתחזיר אותנו הביתה, הגריל כל בלוגר ארגז הפתעות ועל פי תוכן הארגז יש להכין מאפה על בסיס הקמחים.
בתוך הארגז שלי היו קמח לחם, קמח שיפון, תאנים, סוכר חום, אבקות אפיה, סוכר וניל וגבינת דנבלו. היו לי מספר התלבטויות לגבי מה להכין. בין האופציות שחשבתי עליהן, היה בריוש עם תאנים וגבינה או פוקצ'ה עם תאנים וגבינה. בסופו של דבר, לאחר מחשבות בחרתי להכין דווקא באגטים ואותם להפוך לברוסקטות. להוציא את הכנת הבאגט (תרגישו חופשי לקנות מוכנים), ברוסקטות הן פיתרון מעולה לאירוח: כמה דקות (בודדות) של עבודה ויש מנה ראשונה או סוג של נישנוש מרשים מאוד ומשביע. אפשר להכין מספר סוגי תוספות לברוסקטה לגוון את הארוחה.
אם אתם מוותרים על הכנת הבאגט בעצמכם, דלגו לסוף. אם אתם רוצים על הדרך להכין גם את הבאגט – אז בואו נתחיל.
בתוך קערה נערבב היטב 250 גרם קמח לחם עם שמינית כפית שמרים יבשים.  נוסיף 150 גרם מים ונערבב היטב. נכסה בצורה רופפת עם שקית נילון ונשאיר בטמפ' החדש ל-12 שעות.


לאחר 12 שעות, נוסיף עוד 250 גרם קמח לחם, 150 גרם מים, כפית מלח, כפית סוכר ועוד חצי כפית שמרים ונלוש היטב לבצק. בשלב זה יתקבל בצק מעט דביק, אבל אם תוסיפו עוד קמח הבגאט לא יהיה אוורירי. הכי טוב ללוש את הקמח על משטח נקי וככל שתלושו יותר, הבצק יהיה פחות דביק.


לאחר לישה של מספר דקות נעביר את הבצק לכלי מקומח ונתפיח את הבצק על הכפלת הנפח.

נוציא בעדינות את האויר מהבצק התפוח ונחלקו לשלושה חלקים שווים. ניקח כל חלק ונכדרר לכדור עגול, ונשאיר על משטח מקומח כעשר דקות.

על משטח עבודה, נפתח את הבצק לעלה גדול ונגלגל לצורת בגאט. את הבאטים נעביר לתבנית יעודית להתפחה נוספת.

בזמן התפיחה השניה, נחמם תנור ל-220 מעלות וכאשר התנור חם והבגאטים הכפילו את נפחם, ניקח סכין חדה מאוד ונחרוץ מספר חריצים אלכסוניים בבאגט. נכניס את התבנית עם הבאגטים לתנור יחד עם קערית קטנה עם קוביות קרח לתנור ונאפה את הבאגטים 17-20 דקות.

אם החלטתם לקנות באגטים ולא לאפות לבד, זה הזמן להצטרף.
להכנת ברוסקטות עם תאנים וגבינה, ניקח את התאנים ונחרוץ עליהם צלב על מנת לפתוח אותן מעט, אך חשוב להשאירן כיחידה אחת. לתוך כל תאנה, נכניס חצי כפית סוכר חום ונזלף כמה טיפות של בלזמי מצומצם.

את התאנים נצלה 5-6 דקות בגריל שחומם מראש ל-200 מעלות.

את הבאגטים, נפרוס לפרוסות אלכסוניות בעובי של ס"מ – ס"מ וחצי.

ונמרח בעזרת מברשת בשמן זית שעורבב עם שום קצוץ או כתוש.

את הבאגטים נכניס ל-5 דקות לגריל עד שיהיו פריכים וזהובים.
על כל פרוסת באגט נניח בעדינות תאנה ובתוך התאנה נניח כמה קוביות של גבינה.

יש עוד מליון אפשרויות לגוון:

השאר תגובה