החיים, מתכונים ומה שבינהם​
בלוג המתכונים של טל סורסקי​

אם היה כתוב פה "מתכון לסלט" הייתם לוחצים על הלינק? סלט חגיגי וטעים

יש סלטים שצריך להוריד את הכובע בפני מי שהמציא אותם. במקרה הזה, אני לא יודע מי המציא את המתכון, אני רק יודע שמאז שיותם (הפעם יותם שלומד איתי ולא הבן שלי) הביא את הסלט הזה לארוחת סיום אחד הקורסים שלנו, כבר הכנתי אותו 4 פעמים. וזה היה רק לפני שבוע וקצת שאכלתי ממנו בפעם הראשונה.
זה סלט מעולה, טעים, קל מאוד להכנה, דיאטטי (כמעט), משביע ויש גם בונוס – זה סלט שמאוד קל לשנע, כך שאם אתם מוזמנים ו"רק" צריכים להביא סלט – זה הסלט!
אז בגלל שאין יותר מידי מה לספר על סלט, ניגש לעבודה. הכלל הכי חשוב פה בסלט זה לחתוך את הירקות מספיק קטן, אך לא לקצוץ אותם קטן יותר מידי.
רגע.
אני חוזר בי.
הכלל הכי הכי חשוב פה בסלט זה שימוש בירקות הכי טריים שיש והכי פריכים שיש. את הירקות הסמרטוטים תשמרו ל… (תשלימו בעצמכם).
נתחיל עם כרובית. שיטפו אותה היטב ואם אתם חוששים מתולעים, שמשום מה מאוד אוהבות כרובית, אפשר להשרותה בקערה עם מים קרים ומעט חומץ. את הכרובית יש לפרק, לפרוס כל חלק לרצועות  בעובי של בערך ס"מ ואז לחתוך לכיוון השני.

כרובית. לבנה וצחורה

בצורה דומה, ניקח ראש ברוקולי קטן, חי, פריך, טרי וירוק (ולא ראש ברוקולי שמצהיב מרוב זיקנה).
טרי טרי טרי

עוד נוסיף לקערה גזר קצוץ דק. כדי לפרוס את הגזר, אני נוהג לחתוך רצועה דקה ממנו ואז להעמיד את הגזר על החלק שהוסר ולפרוס לפרוסות. את הפרוסות פורסים לאורך ולרוחב ומקבלים פיסות קטנות של גזר. לגיוון, אפשר לפרוס את הגזר לאורכו ואז באלכסונים.
קוביות קטנות של גזר


נוסיף גם כמה צנוניות פריכות ורעננות וקוביות של פלפל אדום או צהוב (או גם וגם)
קוביות

זהו. הסלט כמעט מוכן.
לפני ההגשה נתבל במעט שמן זית, בלזמי טוב (אני אוהב את הבלזמי בטעם תות או תאנים), פלפל שחור, מלח ומיץ לימון.
השוס הגדול של הסלט הזה, זאת התוספת של גרעיני דלעת וגרעיני חמניה שקולים מעט על מחבת חמה וההפתעה היא תירס מיובש (כמו האפונה המיובשת) – קונים בחנויות התבלינים (לפחות אני קונה בשוק של נצרת).
אפשר לתבל את הסלט מראש, אבל את הגרעינים והתירס להוסיף רק לפני ההגשה גדי שלא יהפכו להיות סמרטוטיים.

השאר תגובה