אז מי אני? אני זה אני. טל סורסקי

נעים מאוד.

מהיום שאני זוכר את עצמי ביליתי עם אמא שלי במטבח עוזר לה לאפות עוגות. את עוגת התפוחים הראשונה שלי, שלבושתי עדין לא עלתה לבלוג, הכנתי בכיתה א׳ שהיייתי צריך להכין עוגה ליום שישי. הייתי חולה, אבל כדי לא לאכזב את החברים לכיתה, אמא שלי לקחה את העוגה לבית הספר ואף אחד לא האמין לי שאני אפיתי את העוגה.

כשקצת בגרתי, אמא שלי אסרה עליי לבשל במטבח ״כי זה מלכלך״. רק במטבח של הטיגונים במחסן יכולתי לבשל. אחרי זה עברתי לבית משלי עם החברה שלי (שהיום במקרה היא גם אשתי ואם שלושת ילדי) ואז הגיעה קפיצת המדרגה.

מעולם לא למדתי בישול באופן מקצועי ובישול זה לא המקצוע שלי. איפה בדרך בין המחשב, הטלפון או הטאבלט שלכם, לשרת עליו מאוחסן הבלוג, אתם עוברים דרך ציוד שהחברה שלי מייצרת. הבלוג הוא הפסיכולוג שלי והבישול זה התרפייה שלי. 

כשהקמתי את הבלוג אי שם בשנת 2008 חשבתי על מקום בו אשאיר משהו אחריי ושלילדים ישארו כל המתכונים שלי. מאז עברו הרבה חבילות חמאה והמון ק״ג של קמח אצלי במטבח ואני חושב שהיום הדבר העיקרי שאתם יכולים למצוא בבלוג אלו מתכונים של מנות של מסעדות שאתם יכולים לראות כמה קל להכין אותה בבית. 

נכון, יש מנות שקשה מאוד לשחזר ולהכין בבית, אבל הרוב הגדול של מתכוני מסעודות אפשר בהחלט להכין בבית ותמצאו פה גם מגוון טיפים ועצות איך לתכנן ארוחות מרובות משתתפים בלי למות לפני הארוחה.

אז אתם אתם מחפשים מתכונים מעולים, קלים להכנה (גם אם התוצאה נראת מליון דולר) בואו ללמוד איך לבשל כמו במסעדות, במטבח הפרטי שלכם.

שתף

אהבתי

אהבתי טוען...

הירשמו לרשימת התפוצה

הירשמו לקבלת עדכונים במייל כל פעם שמתפרסם משהו חדש. 

עקבו אחרי גם באינטסגרם

%d בלוגרים אהבו את זה: