החיים, מתכונים ומה שבינהם​
בלוג המתכונים של טל סורסקי​

סלט חסה עם צנונית ופילטים של תפוז

כבר כתבתי פה כמה פעמים שהבלוג משמש אותי בתור ספר המתכונים שלי ולא כל דבר שעולה לפה חייב להראות "מליון דולר". אז חלק המתכונים שנמצאים פה הם במסגרת נציב הדורות הבאים, על מנת שלא ישכחו. זה אחד מהמתכונים האלה.
יש מליון מתכונים לסלט חסה ברוטב ויניגרט. הנה המתכון המיליון ואחד. הסוד בסלט הוא הרוטב, הצנוניות שנפרסות דק-דק-דק בערך בעובי החסה והפילטים של התפוז שמוסיפים חמיצות מתקתקה לרוטב ולחסה. למרות שיש בסלט רק שלושה מרכיבים אל תזלזלו באף אחד מהם. החסה חייבת להיות טריה ורעננה. אם אתם קונים ראש חסה, שיטפו אותו היטב מכל שאריות החול וייבשו היטב. אם יש לכם מייבש חסה, אז אחד השימושים שלו, מעבר לכלי התפחה מעולה, זה שהמכשיר הזה גם יודע לייבש מצויין עליי חסה.  את החסה, קירעו ביד לפיסות בגודל ביס שאפשר לאכול בלי להראות כמו פרות שמלחכות עשב…
אם אתם לא קונים צנוניות סטריליות שבאותו שטופות בתוך נייר צלופן,  שיטפו היטב גם את הבוץ הדבוק לצנוניות, הסירו את הראש והשורש ובעזרת סכין חד, פירסו דק ככל הניתן את הצנוניות.

ניקח גם שני תפוזים קלופים ונפלט להם את הצורה.  ישנן שתי דרכים לפילוט התפוז: בראשונה מפרידים את הפלחים ומסירים את הציפה הלבנה מכל פלח ופלח. דרך מייגעת אך חסכונית יותר מבחינת הבלאי המבוזבז של התפוז. בדרך השניה, משאירים את התפוז שלם ובעזרת סכין חד מוציאים פלח אחר פלח מתוך התפוז על ידי זה שמפרידים את הפלח מהתפוז כולו.

מה שנותר כעת זה להכין את רוטב הויניגרט:
בתוך צנצנת גדולה ערבב היטב את החומרים הבאים:

  1. חצי כוס שמן זית
  2. שן שום כתושה (תעשו טובה, פעם הבאה שאתם קונים שום כתוש קפוא, תעברו על רשימת החומרים…)
  3. מיץ מחצי לימון גדול
  4. כפית שטוחה של חרדל
  5. כף דבש
  6. שתי כפות חומץ בלזמי
  7. פלפל שחור ומלח

נערו היטב את הרוטב וטיבלו עלה אחד (יבש!) של חסה ברוטב על מנת לטעום ולתקן תיבול במידת הצורך.

אם אתם לא מתכננים להגיש את הסלט מיד, את הרוטב מיזגו רק לפני ההגשה על מנת למנוע מהחסה להפוך להיות סמרטוטית.

בתאבון.

השאר תגובה

שלא תפספסו!

רישום לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים

%d בלוגרים אהבו את זה: