החיים, מתכונים ומה שבינהם​
בלוג המתכונים של טל סורסקי​

מוס שוקולד לבן ופסיפלורה עם ג'לי פסיפלורה

אצלינו בישוב לכל בית שלישי יש גדר של פסיפלורה. רצה הגורל ורק לי אין שיח בחצר או שיח הגובל עם החצר שלי, מה שגורם לי מידי פעם לקחת את הילד עם העגלה (אחלה תירוץ) ולצאת לאסוף פסיפלורות. בשנה שעברה מצאתי אוצר – שני בתים הגובלים במגרש ריק עם גדרות עמוסות פרי אשר נושר על הריצפה ומחכה שרק יבואו לאסוף אותו. אז באתי.

פסיפלורה

לקינוח ארוחת יום הולדת שלי (כן, מותר לאחל מזל טוב) הכנתי קינוח שהכנתיו לראשונה לפני מספר שנים, אך הפעם עם מספר שינויים שלי. בסיס של פירורים ביסקוויטים עם נוגט, מעל שכבת קארד פסיפלורה, שכבת מוס שוקולד לבן ועיטור של ג'לי פסיפלורה. לא קינוח של חמש דקות עבודה, אבל בהחלט שווה את המאמץ.

נתחיל!

במעבד מזון עם להב פלדה ניטחן מאתיים גרם של פתי-בר לאבקה ונשמור בצד. נכניס לקערה מאה גרם אגוזי לוז (לא קלויים ולא מקולפים), חמישים גרם שוקולד מריר איכותי ומאה וחמישים גרם שוקולד לבן. נטחן לאבקה דקה ככל הניתן. נאחד את התערובת עם פרורי הביסקויטים ועם עוד חמישים גרם חמאה רכה.

הכנת הבסיס

את התערובת נשטח על תחתית תבנית בגודל 20X20 המרופדת בנייר אפיה ונכניס לפריזר להקפאה (לחילופין ניתן להכין את המנה ברינגים אישיים. במקרה הזה, הכמות תספיק לבערך 10-12 מנות, תלוי בכמות המילוי בכל רינג).

הכנת הבסיס

בזמן שהבסיס נמצא בפריזר להקפאה, נכין את קארד הפסיפלורה. אמנם יש לקנות מחית פסיפלורה קפואה, אבל יש כלכך הרבה פרי טרי זמין, חמש דקות עבודה ויש לכם גם מחית בכמות המספקת. נניח מסננת בתוך קערה ולתוך המסננת נרוקו תוכן של חמש עשרה עד עשרים פסיפלורות. בסופו של דבר נצטרך מאה ושמונים מל"ל של מיץ פסיפלורה.

סינון הפסיפלורות

על בן-מרי נערבב ללא הפסקה ארבע ביצים גדולות, כוס סוכר (כוס = 250 מל"ל = 200 גרם), מאה ושמונים מל"ל מיץ פסיפלורה ומיץ מחצי לימון עסיסי.  אם אתם חפצים בחביתת פסיפלורה מתוקה, קחו לכם פסק זמן של עשרים וחמש דקות ותנו לקארד להתבשל, אם אתם רוצים קארד פסיפלורה, ערבבו את התערבות על מנת שלו תיקרש תוך כדי בישול. אם יש לכם תרמומיקס, אז בכלל הרווחתם וחסכתם לכם את הערבוב המתמיד על הבן מארי. לאחר שהקארד מוכן, ניתן לראות שהוא מתעבה והכף או המטרפה משאירה סימנים של ערבוב. זה הזמן להעביר את הקערה לתוך קערה גדולה יותר מלאה מי קרח אשר יפסיקו את הבישול של הקארד. יש להמשיך ולערבב מספר דקות את הקארד בתוך קערת מי הקרח על מנת שלא רק החלק החיצוני יפסיק את הבישול, אלא שנקבל קרם אחיד. הקארד לא צריך להיות קר, אלא פשוט צריך לצנן אותו להפסקת הבישול.

הפסקת הבישול של הקראד

נכניס את הקארד יחד עם שלוש מאות גרם של קוביות חמאה קרה לתוך מעבד מזון עם להב פלדה ונרסק עד לקבלת תערובת קרמית ואחידה. את התערובת נמזוג בצורה אחידה על הבסיס הקפוא ונחזיר להקפאה.

מוזגים על הבסיס הקפוא

עכשיו נכין את המוס שוקולד לבן.  נתחיל בהקצפה של מאתים וחמישים גרם שמנת מתוקה לקצפת רכה ונשמור במקרר.  בתוך קערית קטנה נניח כף אבקת ג'לטין עם שלוש – ארבע כפות מים ונערבב היטב. בקלחת קטנה, נביא לסף רתיחה מאה מל"ל שמנת וכאשר השמנת על סף רתיחה, נערבבה עם מאה וחמישים גרם של שוקולד לבן קצוץ ונערבב היטב עד לאיחוד של התערובות. מחממים את הג'לטין חמש עשרה שניות במיקרוגל על מנת להביא אותו למצב נוזלי ומאחדים עם השוקולד. מערבבים היטב על מנת שלא יתקבלו גושי ג'לטין. נאחד את השוקולד עם הקצפת ונמזוג את מוס השוקולד על שכבת הפסיפלורה הקפואה ומחזירים להקפאה.

מוזגים את המוס שוקולד הלבן

לאחר כשעה בהקפאה, ניתן להכין את ג'לי הפסיפלורה. נרוקן תוכן של חמש פסיפלורות (עם החרצנים הפעם) לתוך קערה ונערבב עם שתי כפות סוכר. בקערה נפרדת ניקח רבע כוס מים עם חצי כף ג'לטין. נערבב היטב ונמיס עשר שניות במיקרוגל. נאחד את שתי התערובות ונמזוג על מוס השוקולד הלבן.

מורחים את הג'לי פסיפלורה

מחזירים להקפאה ומוציאים מהמקפיא כחצי שעה לפני ההגשה.

קרם פסיפלורה עם מוס שוקולד לבן על ביסקוויט נוגט

מחפשים עוד מוס שוקולד ופסיפלורה? לחצו על התמונה

מוס שוקולד פסיפלורה
מוס שוקולד פסיפלורה

השאר תגובה