מרק קישואים עם כרישה וזרעוני שומר

בואו רגע נתמקד ברכיב האחרון של כותרת המתכון – זרעוני השומר. מי שמשתמש בהם באופן תדיר נא להרים את ידו. טוב, טוב, לא כולם בבת אחת. כן, את שם מאחור, ראיתי שהצבעת. כל הכבוד לך. חוץ מהגברת מאחור שמצביעה, מי עוד משתמש בזרעוני שומר? רגע, אחד אחד, לא כולם להצביע בבת אחת.
זרעוני שומר הם אחד התבלינים הכי טובים שאני מכיר. זרעונים קטננים שכל פעם שזרעון כזה יתקע לכם בין השינים ותתנו בו נגיסה, תרגישו פיצוץ קטן של רעננות אניסית בפה.  והפעם, למרות שהכוכב הראשי הוא מרק קישואים, שמקבל את מירב הטעם שלו מירקות שורש זרעי השומר הם כוכבי המשנה אבל אל תוותרו עליהם. אם תלחצו על הקישור תקבלו עוד כמה מתכונים שעושים שימוש בתבלין הנפלא הזה. אבל עכשיו קבלו במחיאות כפים את כוכב הפוסט:

מרק קישואים עם כרישה וזרעי שומר
מרק קישואים עם כרישה וזרעי שומר

מרק קישואים עם כרישה וזרעוני שומר

כמה דגשים על מרק קישואים לפני שנתחיל:

 1. נקו היטב את הכרישות. עכשיו שיא העונה שלהן ויש בשווקים כרישות ענקיות. אז מה בדיוק הבעיה עם הכרישות? כמו כל ילד קטן גם הן אוהבות לעשות צחוקים ושיגועים. התחביב שלהם בתור כרישות תינוקות זה לשחק בבוץ. לעשות קובבות ולזרוק בוץ אחת על השניה. בגלל שההורים שלהם לא ממש מקפידים על הייגנה, הבוץ נדבק טוב טוב לגלדים שלהן וכשהן מתבגרות וגדלות חלק מהבוץ נשאר עמוק בתוכן. לכן חשוב להקפיד לשטוף אותן היטב, לחצות אותן היטב לאוכן ולשטוף את הבפנוכו שלהם תחת זרם מים.
 2. זרעוני שומר – בבקשה, אל תוותרו עליהם. זה לא שהם יעשו לכם ריגשי, אבל הם מוסיפים כל כך הרבה למרק הזה. אני מבטיח לכם שאם תקנו אותם הם יעשו לכם רק טוב. תוסיפו אותם לסלט סלק, לתערובת של קציצות או המון דברים אחרים.
מרק קישואים עם כרישה וזרעי שומר
מרק קישואים עם כרישה וזרעי שומר[ultimate-recipe id="299" template="default"]

תגובות

תגובות

אהבתם? מוזמנים להשאיר תגובה.

תגובה אחת

 1. טל הגב

  היי טל,

  אין ממש הוראות הכנה במתכון אבל כשראיתי את המרכיבים ידעתי שזה יכול להיות מרק מעולה! שווה לעדכן את המתכון עם הוראות יותר מפורטות.

  טיגנתי את הכרישה עד למצב שהיא הייתה מאודה היטב ורכה והוספתי את שאר המרכיבים אחרי שחתכתי אותם לקוביות די קטנות. ויתרתי על זרעי השומר כי לא מצאתי ביום ההכנה אבל אשים בפעם הבאה. שמתי כוכב אניס אחד והוצאתי אותו די מהר שלא יצא טעם של מרק ערק (: האניס הוסיף טעם מיוחד מאוד.

  אחרי שטחנתי את המרק הוספתי קצת קרם קוקוס.

  המרק יצא פשוט מדהים ומיוחד מאוד. אין לי ספק שאכין אותו שוב (:

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד